Олимпийци

Българските ученици по информатика завоюваха 10 медала на силния международен мастърс турнир в Румъния

Най-добрите български ученици по информатика завоюваха 10 медала от изключително силния Международен мастърс турнир в Румъния (Romanian Masters in Informatics). Надпреварата се проведе от 7 до 12 октомври и събра на едно място 120 елитни състезатели от 10 държави. Българските информатици спечелиха 1 златен, 3 сребърни и 6 бронзови медала.

Тази година България изпрати 7 отбора: Основния национален отбор и състезатели от школите в Габрово, Шумен, София, два отбора от Варна и Ямбол, съобщават от Сдружението на олимпийските отбори по природни науки.

Златният медал за България спечели Мартин Копчев (10 клас, МГ Габрово) от националния отбор. Сребърните отличия заслужиха Виктор Кожухаров (11 клас, МГ Русе, нац. отбор), Стоян Малинин (11 клас, ПМГ Хасково, Габрово) и Румен Михов (10 клас, ПМГ Ямбол, Ямбол). Бронзовите отличия са за Андон Тодоров (10 клас, СМГ, нац. отбор), Александър Радославов (12 клас, СМГ, нац. отбор), Константин Каменов (10 клас, СМГ, София), Иво Карагьозов (12 клас, МГ Варна, Варна), Деян Хаджи-Манич (8 клас, МГ Варна, Варна) и Антъни Господинов (12 клас, ПМГ Ямбол, Ямбол).

Национален отбор с ръководител Антон Шиков:

Мартин Копчев, 10 клас, МГ Габрово – златен медал;

Виктор Кожухаров, 11 клас, МГ Русе – сребърен медал;

Андон Тодоров, 10 клас, СМГ – бронзов медал;

Александър Радославов, 12 клас, СМГ – бронзов медал;

България – Габрово – с ръководител Зорница Дженкова

Стоян Малинин, 11 клас, ПМГ Хасково – сребърен медал;

Адриян Ибовски, 12 клас, ПМГ Габрово

Добрин Башев, 11 клас, ПМГ Габрово

Ясен Пенчев, 8 клас, ПМГ Габрово

Пламен Динев, 12 клас, ПМГ Габрово

Шуменски отбор – с ръководител Бисерка Йовчева:

Борислав Семерджиев, 11 клас, ППМГ Смолян

Ферит Исмаилов, 11 клас, ППМГ Шумен

Иван Смиленов, 10 клас, ППМГ Шумен

Даниел Койнов

Софийски отбор – с ръководител Иво Дилов

Атанас Димитров, 9 клас, СМГ

Константин Каменов, 10 клас, СМГ – бронзов медал;

Георги Петков, 10 клас, СМГ

Станислав Николов, 12 клас, СМГ

Варненски отбор 1 – с ръководители Юлия Димитрова, Елена Димитрова и Илиян Йорданов

Иво Карагьозов, 12 клас, МГ Варна – бронзов медал;

Димитър Опърлаков, 12 клас, МГ Варна

Лъчезар Кеманов,12 клас, МГ Варна

Цветослав Мавродиев, 10 клас, МГ Варна

Варненски отбор 2 – с ръководители Юлия Димитрова, Елена Димитрова и Илиян Йорданов

Деян Хаджи-Манич, 8 клас, МГ Варна  – бронзов медал;

Борис Стоянов, 9 клас, МГ Варна

Александър Янев, 8 клас, МГ Варна

Стефан Минков, 10 клас, МГ Варна

Ямболски отбор – с ръководител  Милен Михов

Румен Михов, 10 клас, ПМГ Ямбол – сребърен медал;

Антъни Господинов, 12 клас, ПМГ Ямбол – бронзов медал;

Даниел Данаилов, 12 клас, ПМГ Ямбол

Радостин Хандъров, 10 клас, ПМГ Ямбол